Second hand
Integral Motorhome HYMER B 575 en Sale Occasion
Class A motorhome with the following special equipment:
- Mercedes Benz 2.2 L - 160 hp
- Automatic transmission
- Alloy rims
- Blinds around the cabin (Electric front blind)
- Multimedia system Pioneer
- Rear camera
- Awning
- TV LED 12v
- Extraction hood
- Digital omnidirectional antenna
- Hydraulic levelling system "Goldschmitt"
- Air conditioning in the habitation
- Solar panel 150W
- Bicycle rack with two railes
- Electric grey water drain system
| Vehicle make | HYMER |
| Vehicle model | B 575 |
| Type of vehicle | Integral Motorhome |
| Sleeping places | 4 places |
| Travelling places | 4 places |
| Dinning places | 4 places |
| Log book | B |
| Maximum authorised weight | 3500 Kg |
| Length (cm) | 710 cm |
| width (cm) | 235 cm |
| height (cm) | 295 cm |
| Km | 16.048 km |
| Vehicle engine | Mercedes 2.2 L - 160 CV cambio automático |



